Susitikimas Forose

2007 Vasario 05 Kelionės laikas: nuo 2003 Liepos 05 iki 2003 Liepos 12
Reputacija: +23.5
Pridėti kaip draugą
Parašyti laišką

Nuostabus susitikimas...Aš irgi turė jau tokį . Man pasisekė.2003 m. liepos 3 d. Forose sutikti ž mogų , su kuriuo noriu jus supaž indinti. Tai Marina Fiodorovna Freddy ir jai š iais metais sukanka 95 metai!

Ar š is vardas tau ką nors reiš kia? Tada pradė siu eilė s tvarka. 2003 m. buvo š venč iamos 130-osios Fiodoro Ivanovič iaus Chaliapino gimimo metinė s. Į š ios sukakties š ventę buvo pakviesta jo dukra Marina Fiodorovna Freddie, vienintelė gyva dainininko dukra. Anuomet Kryme vykusio operos meno festivalio organizatorė Irina Cordier surado Chaliapino dukrą Romoje ir sukakties proga pakvietė dalyvauti iš kilmė se.

Ir po 87 metų ponia Freddie grį ž ta į Forosą . Ji daug metų galvojo apie š į dvarą ir svajojo vė l su juo susitikti. Č ia, 1916 m. , Maksimas Gorkis ir jos tė vas ilsė josi ir dirbo prie knygos, derindami verslą su malonumu.


Tada Fiodoras Chaliapinas su antrą ja ž mona Marija ir dviem dukromis Marfa bei Marina atvyko į Foros dvarą praš matniu Uš kovo dvaro savininko automobiliu Fordu. Tais laikais praktiš kai buvo paraš yta autobiografinė istorija „Mano gyvenimo puslapiai“.

Marina Fedorovna, atvykusi į Forosą , atpaž ino tik Uš kovų namą ir aplink jį esanč ias vazas. Visa kita – ne iš vaikystė s prisiminimų , laikas labai pasikeitė.

Ž inodama, kad sveč iai italai buvo apgyvendinti specialiai jiems paruoš tuose apartamentuose rū mų pastate, atė jau į bibliotekos skaityklą , tikė damasi č ia bent iš vysti mū sų didž iojo tautieč io dukrą . Tikriausiai tai buvo mano diena, ir man nusiš ypsojo laimė . Nepraė jo nė.10 minuč ių , kai staiga ten nuė jo ir Marina Fedorovna. Bibliotekininkė mus pristatė ir už simezgė į domus pokalbis.

Tuo metu dirbau prie Foroso kronikos kū rimo, todė l mane domino viskas, kas vyko Forose 1916 m. Apie kai kurias Chaliapino vieš nagė s Forose detales suž inojau iš Kolios, jauniausiojo pirmojo Foroso š ventyklos kunigo Pavelo Undolskio sū naus, dienoraš č ių . Juose aptikau labai į domų faktą : Fiodoro Chaliapino vieš nagė s Forose dienomis jo balsas buvo girdimas prie š ventyklos ant uolos. Dailininkas taip dainavo – kad jo boso giesmė s pasiekė uolas!

Mū sų susitikimas truko 2 valandas, bet aš to nepastebė jau, mū sų pokalbis buvo toks ž avus ir į domus. Papasakojusi man viską , ką prisiminė apie Foros dvarą , Marina Fiodorovna degė troš kimu pamatyti namą , kuriame nuolat buvo su seserimi Marfa ir aukle. Kai iš ė jome iš rū mų pastato, ji apsidairė ir suš uko: „Kur vazos? “, po to ji pasakė , kad į ė jimą papuoš ė.2 graž ios marmurinė s vazos.

Nustebau – praė jo 87 metai, bet jis prisimena tokias smulkmenas! Parką ji prisiminė su ypatingu entuziazmu: „Tai buvo tikras zoologijos sodas. Kokių gyvū nų ir paukš č ių ten nebuvo! Tiesiog rojaus paukš č iai. Niekur kitur nemač iau nieko panaš aus“.


Vė liau apie savo į spū dž ius apie susitikimą ir pokalbį su Marina Fedorovna iš samiai paraš iau knygoje „Foros. Istorijos puslapiai. Mano paš nekovė į siminė kaip labai iš silavinusi, protinga ir, nepaisant seno amž iaus, be ž avesio, pasaulietiš ka dama. Beje, jaunystė je Marina dalyvavo grož io konkurse tarp emigrantų Paryž iuje ir gavo Mis Europa titulą . Savo grož į ji paveldė jo iš mamos, kuri už kariavo menininkė s š irdį.

Š ių metų kovo 14 dieną Marinai Fedorovnai sukanka 95 metai!! ! Duok Dieve jai dar daug gyvenimo metų!

Jū sų paklusnus tarnas Pavelas Firsovas. Ieš kokite manę s svetainė je foros. tinklas. lt

Automatiškai išversta iš rusų kalbos. Žiūrėti originalą
Norėdami pridėti arba pašalinti nuotraukas į istoriją, eikite į šios istorijos albumas
Panašios istorijos
Komentarai (0) palikite komentarą
Rodyti kitus komentarus …
avataras